MÖBLER / Bord / Salongsbord 3411142

nr 341 1142

Salongsbord

nyrokoko, 8-kantigt, fanérskador, H68

Utrop:

100 kr

Såld:

200 kr

måndag 20 december 2004

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.